تبلیغات
جغرافیا و سیاست - هیچکس حق ادعا در مورد جزایر سه گانه ایرانی را ندارد

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.
خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: هیچکس حق ادعا در مورد جزایر سه گانه ایرانی را ندارد.

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با محکومیت حمایت اوباما از ادعای حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایرانی اظهار داشت: ادعای اوباما به این معناست که ما به یکی از شهرهای آمریکا اظهار تملک کنیم و مثلا بگوییم واشنگتن متعلق به ایران است.

وی با اشاره به تلاش برخی‌ها برای ایجاد زمینه و بستر جهت رابطه ایران با آمریکا افزود: ما نمی‌توانیم هیچ رابطه‌ای با آمریکا داشته باشیم و تلاش برخی‌ها هم در این زمینه اشتباه است.

جهانگیرزاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر روز ماهیت واقعی خود را بیشتر نشان می‌دهند گفت: با وضعیت کنونی و چهره‌ای که آمریکا دارد دشمنی آنها نسبت به ما روز به روز بیشتر نمایان می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد که هیچکس حق ندارد درباره جزایر سه گانه ایرانی ادعایی داشته باشد چرا که این جزایر متعلق به ایران است و ایران هم حق هیچگونه ادعایی را نسبت به این جزایر نمی‌دهد.

وی اضافه کرد: اگر در مقابل این ادعا گزاف آمریکایی‌ها و شخص رئیس جمهور این کشور سکوت کنیم فردا آنها در مورد مهمترین منابع ملی ما هم مدعی می‌شوند. بر این اساس لازم است که نسبت به این مسئله واکنش نشان دهیم.

جهانگیرزاده حمایت اوباما ادعای مالکیت امارات در جزایر سه گانه ایرانی را خارج از موازین معمول دانست و گفت که این حمایت اوباما از اماراتی‌ها نشان‌دهنده خصم و دشمنی مسئولان آمریکایی نسبت به جمهوری اسلامی ایران است.
طبقه بندی: جغرافیا، سیاست، اخبار،

[ شنبه 10 تیر 1391 ] [ 03:50 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]