تبلیغات
جغرافیا و سیاست - مسکو تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسد

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این کشور تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران به بهانه نگرانی از گسترش برنامه هسته‌ای را به رسمیت نشناخته و این اقدام را «باج خواهی» از سایر کشورها و مخرب برای تلاش‌های گروه «1+5» می‌داند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماریا زاخاروا" معاون بخش اطلاعات و انتشارات وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد این کشور تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی شناسد.

وی در بیانیه‌ای در رابطه با اعمال تحریم‌های جدید مصوبه کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران که 11 آگوست/ ۲۱ مرداد با امضای "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری این کشور به اجرا درآمد، یادآور شد: صحبت بر سر اقدامات مخرب جدید دولت آمریکا نه تنها علیه ایران، بلکه بر ضد مقامات و شرکت‌های خارجی طرف همکاری با این کشور است، از جمله آنهایی که در عرصه استخراج و حمل و نقل انرژی، امور مالی-بانکی و بیمه‌ای فعالیت دارند. در این راستا مسئله تهدید افرادی که این قانون را «نقض می‌کنند» و دستگیری و بلوکه کردن حساب‌های بانکی آنها در ایالات متحده نیز مطرح است.

زاخاروا در تفسیر خود نوشت: در این رابطه باید تاکید کنم که دولت روسیه بطور جدی نسبت به محدودیت‌های در نظر گرفته شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد همکاری با ایران در برخی عرصه‌ها پایبند است، ولی ما تحریم‌های  متعدد و یک‌جانبه دولت آمریکا علیه ایران به بهانه نگرانی از گسترش برنامه هسته‌ای این کشور را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما بر این عقیده هستیم که چنین تلاش‌هایی برای عمومیت بخشیدن به قوانین داخلی ایالات متحده به سایر کشورها، اقدامی غیرقابل قبول و ناپسند است. ما روش‌های «باج خواهی» آشکار دولت آمریکا در قبال شرکت‌ها و بانک‌های سایر کشورهای جهان را نفی می‌کنیم.

این دیپلمات بلندپایه وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید کرد: افزایش اعمال فشارها بر مقامات تهران و تعیین ضرب الاجل برای آنها تنها امکان حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را از بین برده و روند مذاکرات در این خصوص را دشوارتر خواهد کرد.

وی یادآور شد: تحریمهای یکجانبه ضربه جدی به وحدت نظر کشورهای عضو گروه «1+5» (میانجیان بین المللی در حل و فصل مسئله هسته‌ای ایران) وارد می سازد. مقامات واشنگتن باید به این مسئله توجه داشته باشند که این اقدامات یک‌جانبه و بدون در نظر گرفتن منافع دیگر کشورها بطور جدی به روابط دوجانبه روسیه و آمریکا آسیب وارد کرده و برخلاف قوانین داخلی روسیه و قطعنامه‌های مصوب شورای امنیت است.
طبقه بندی: اخبار، سیاست،

[ سه شنبه 24 مرداد 1391 ] [ 02:25 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]