تبلیغات
جغرافیا و سیاست - اولین محموله نفت ایران به مقصد هند با بیمه متفاوت بارگیری شد

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.خبرگزاری فارس: نفت کش هندی اولین محموله نفت ایران را به مقصد هند و با پوشش بیمه‌ای غیر از بیمه شرکت‌های اروپایی بارگیری کرد.


به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، هند هم به منظور دور زدن تحریم‌های اتحادیه اروپا و واردات نفت ایران همانند ژاپن با پوشش بیمه تانکرهای حامل نفت ایران موافقت کرد.

مدیر اجرایی یک شرکت کشتیرانی هند گفت: اولین تانکر حامل نفت ایران با پوشش بیمه هند امروز چهارشنبه در بنادر ایران بارگیری شد.

بعد از توقف کوتاه واردات نفت ایران که برای دولت هند بسیار حیاتی است، واردات نفت ایران از سوی هند با استفاده از بیمه شرکتی ثالث غیر از شرکت‌های بیمه اتحادیه اروپا از سرگرفته شد.

تانکر "ام تی اومواتی پرم" که قرار است 85000 تن نفت خام ایران را برای پالایشگاه پتروشیمی "مانگلور" هند حمل کند روز 25 اوت به هند می‌رسد و تخلیه بار می‌شود.

شرکت "مرکاتور" این کشتی نفتکش را به مبلغ 50 میلیون دلار بیمه کرده است که ضرر و زیان ناشی از آسیب‌های فیزیکی به کشتی دولتی هند را جبران می‌کند.

علاوه برآن شرکت 50 میلیون دلار دیگر برای بیمه محموله بار این نفتکش اختصاص داده است که همه ضررهای ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی و آسیب به محموله بار را شامل می‌شود.

چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از جمله واردکنندگان عمده نقت ایران در آسیا هستند.
طبقه بندی: اخبار، سیاست،

[ سه شنبه 24 مرداد 1391 ] [ 03:29 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]