تبلیغات
جغرافیا و سیاست - زلزله به 4500 کیلومترمربع خسارت زد / آغاز مرحله دوم امدادرسانی

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان شرقی از آغاز مرحله دوم امدادرسانی به زلزله‌زدگان خبر داد و گفت: در زلزله اخیر چهار هزار و 500 کیلومتر مربع از وسعت این استان دچار خسارت شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز احمد علیرضابیگی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این منطقه 304 کانون جمعیتی از 580 روستای موجود بین 40 تا 100 درصد از زمین‌لرزه تاثیر پذیرفته و تخریب شده‌اند.

وی گفت: قدرت زلزله ارسباران (اهر، ورزقان و هریس) با زمین‌لرزه بم برابری می‌کند ولی از بعد زمانی به دلیل اینکه زلزله اخیر در اواسط روز اتفاق افتاده تلفات جانی کمی درپی داشت.

وی بار دیگر تاکید کرد: 253 نفر کشته و یک هزار و 380 نفر زخمی در زلزله اخیر برجای مانده و روز یکشنبه نیز آواربرداری برای یافتن کسانی که زیر آوار مانده‌اند به پایان رسید.

بیگی ادامه داد: دولت دیروز جلسه‌ای با حضور تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت دولت در آذربایجان‌شرقی تشکیل داد و پیرو بازدیدی که توسط اعضای هیئت دولت و معاون اول رئیس جمهور از مناطق زلزله‌زده به عمل آمد تصمیمات لازم گرفته شد که امیدواریم مرهمی بر زخم زلزله‌زدگان باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از آغاز مرحله دوم امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: در مراحل اولیه امدادرسانی محل استقرار موقت برای حادثه‌دیدگان تامین شد و مواد غذایی مورد نیاز اهالی در اختیارشان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اقدامات لازم برای احیای زیرساخت‌ها به ویژه آب و برق و گاز در دست انجام است.

استاندار گفت: ضایعه‌ای که در روستاهای زلزله‌ز‌ده پیش آمده محصول نبود دوراندیشی در استقرار روستاها و فقدان مقاوم‌سازی آنهاست که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس و حتی قوه قضاییه مشکل پیش آمده را حل کنیم.
طبقه بندی: اخبار،

[ چهارشنبه 25 مرداد 1391 ] [ 12:37 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]