تبلیغات
جغرافیا و سیاست - انتشار سندی درباره حمله اسرائیل به ایران؛ اقامتگاههای مسئولان ارشد برنامه های هسته ای و موشکی ایران را بمباران می کنیم

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.
پس از فلج کردن کامل رادارهای ایران از طریق نبرد سایبری کوتاه مدت و برق آسا که امکان رصد کردن امور را از دست ایران بگیرد، عملیات بمباران آغاز خواهد شد؛ موشک های بالیستیک با کلاهک های متعارف به سوی هدف های هسته ای روانه خواهند شد و موشک های هدایت شونده (کروز) از زیردریایی های نیروی دریایی اسرائیلی که تا آن زمان به خلیج فارس رسیده اند، شلیک خواهد گردید.

یک بلاگر آمریکایی مدعی دریافت سند و «یادداشتی» از اسرائیل در مورد جزییات طرح جنگی اسرائیل شد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ ریچارد سیلورستاین روزنامه نگار یهودی آمریکایی مدعی است که در یادداشتی که از طریق یک سیاستمدار اسرائیلی مخالف جنگ بدست او رسیده است، اسرائیلی ها جنگ را با یک نبرد سایبری آغاز خواهند کرد و سپس در چند مرحله، از طیفی از جنگ افزارها و ادوات نظامی که عمدتاً ساخت خود اسرائیل است، استفاده خواهند کرد.

در حالی که تصور می شد که برخی از این جنگ افزارها هنوز در دست تکمیل باشند، «یادداشت» مزبور مدعی است که در نبرد پیش رو، این تجهیزات به مرحله کارآیی و بهره برداری خواهند رسید و لذا از آنها نیز استفاده خواهد شد.

این «یادداشت» مدعی است که پس از فلج کردن کامل رادارهای ایران از طریق نبرد سایبری کوتاه مدت که امکان رصد کردن امور را از دست ایران بگیرد، عملیات بمباران آغاز خواهد شد؛ موشک های بالیستیک با کلاهک های متعارف به سوی هدف های هسته ای روانه خواهند شد و موشک های هدایت شونده (کروز) از زیردریایی های نیروی دریایی اسرائیلی که تا آن زمان به خلیج فارس رسیده اند، شلیک خواهد گردید.

«یادداشتی» که ریچارد سیلورستاین مدعی دریافت آن از سوی یک سیاستمدار اسرائیلی شده است، این ادعا را نیز مطرح می کند که اسرائیل در تعرض نظامی خود به ایران، به حمله به سایت های هسته ای بسنده نخواهد کرد بلکه سیستم های کنترل و فرماندهی، مراکز و تأسیساتی را که برای پژوهش های اتمی به کار می رود همراه با اقامتگاههای مسئولان ارشد برنامه های هسته ای و موشکی ایران هدف قرار خواهد داد.

ریچارد سیلورستاین همچنین با استناد به همان «یادداشت» رسیده از اسرائیل مدعی است که پس از موج نخست حملات، اسرائیل سریعاً به ارزیابی های لازم در مورد میزان خسارت وارده به هدف ها اقدام خواهد کرد و از طریق ماهواره ابعاد لطمات را ارزش یابی کرده و سپس این بار، جنگنده هایی با خلبانان آن برای حمله به یک سری هدف ها که در یک «فهرست کوتاه» تعیین شده اند، فرستاده خواهند شد زیرا اطمینان یافتن از موفقیت حمله به هدف های ذکرشده ضروری است.

همین «یادداشت» ادعایی از استفاده اسرائیلی ها از نوعی فن آوری جدید این کشور دم می زند که بنوشته سیلورستاین، جنگنده های اسرائیلی را به پرنده هایی غیر قابل رویت مبدل خواهد کرد!

این روزنامه نگار مدعی است که اسرائیل حتی آمریکا را از رموز این فن آوری پیشرفته خود بی خبر گذاشته است؛ گویی که انسان داستانی تخیلی از نوشته های تام کلنسی را مطالعه می کند!

این درحالی است که این «یادداشت رسیده از اسرائیل به آمریکا» به اینکه ایران احتمالاً در واکنش به این بمبارانهای وسیع به چه اقداماتی دست بزند، هیچ اشاره ای ندارد  و نیز از احتمال کشیده شدن پای اسرائیل به نبردی با حزب الله لبنان پس از آماج راکت هایی که این همپیمان ایران به سوی شهرهای اسرائیلی روانه کند، کاملاً غفلت کرده است.

سند منتشره، جنگ روانی اسرائیل؟

به نوشته رویترز، این «یادداشت» چه حقیقی باشد چه تنظیم شده با اغراض خاص، اکنون به بخشی از مباحثات دامنه دار در میان افکار عمومی، رسانه ها و سیاستمداران موافق و مخالف جنگ در اسرائیل مبدل شده است.

این بلاگر آمریکایی ادعا کرده است که سیاستمدار یادشده اسرائیلی این یادداشت را از یکی از نظامیان مرتبط با خود دریافت کرده است و او را در ردیف آن شمار از اسرائیلی هایی که از راه این افشاگری می خواهند که مانع از آغاز جنگ شوند، توصیف کرده است.

رویترز در تحلیل انتشار این سند می نویسد: به باور برخی از ناظران، مطلبی که  سیلورستاین در وبلاگ خود منتشر کرده است، ممکن است که بخشی از همان جنگ روانی مورد نظر دولت اسرائیل باشد تا از یکسو اهرم فشار بر گرده جمهوری اسلامی سنگین تر شود و از دیگر سو، اسرائیل به کشورهای مذاکره کننده هسته ای با ایران نیز اخطار دهد که در قصد خود برای رفتن به سوی جنگ جدی است تا آنها ناچار شوند که فشار بر ایران را افزایش دهند.

از سوی دیگر، مخالفان اسرائیلی جنگ می گویند که این اقدام یکجانبه می تواند که مناسبات راهبردی کشورشان با آمریکا را، آنهم در حالی که آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است، با چالش روبرو کند.

رویترز در پایان به نقل از رهبر جمهوری اسلامی ایران می آورد: زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد.
طبقه بندی: اخبار، سیاست،

[ شنبه 28 مرداد 1391 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]