تبلیغات
جغرافیا و سیاست - تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران چیست؟

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.


نمایندگان اتحادیه اروپا، درباره تشدید تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران، در زمینه‌های تبادلات مالی با بانک‌های ایرانی ، ممنوعیت واردات گاز و تجارت، توافق کردند.


نمایندگان اتحادیه اروپا، درباره تشدید تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران، در زمینه‌های تبادلات مالی با بانک‌های ایرانی ، ممنوعیت واردات گاز و تجارت، توافق کردند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، این رشته تحریم‌های جدید، یک مجموعه تحریم‌های «بسیار قوی» است، که روز دوشنبه، از سوی وزرای امورخارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تأیید می‌رسد.

بر اساس تحریم‌های جدید، اتحادیه اروپا برای اولین بار بخش‌ ارتباطات، به ویژه شرکت‌هایی که به حمایت مالی از ایران متهم هستند، مورد حمله قرار می‌دهد.

همچنین تمام بانک‌های اروپایی از تبادل مالی با بانک‌های ایرانی که فراتر از یک حد «نسبتا پایین» باشد، ممنوع شده‌اند.

با این حال، درخواست برای صدور مجوز در مواردی مانند خرید مواد غذایی، لوازم پزشکی و کمک‌های انسانی مقدور خواهد بود.

همچنین بر اساس تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا، بیمه وام‌های کوتاه مدت برای صادرات ممنوع شده است، این در حالی است که بیمه وام‌های میان مدت و بلند مدت پیشتر ممنوع شده بود.

علاوه بر این، واردات گاز ایران ممنوع شده است، امری که تأثیر چندانی ندارد اما با این حال ممنوعیت واردات نفت این کشور را که از ابتدای ماه ژوئیه آغاز شده، تکمیل می‌کند.

همچنین صادرات موادی که می تواند در برنامه هسته ای و موشکی ایران به کار بیاید مانند گرافیت (کربن خالص) و آلومینیوم، به سوی این کشور قدغن شده است.

ممنوعیت ثبت کشتی‌های ایرانی که ایران از آنها به عنوان نفت‌کش‌های جدید استفاده می‌کند و همچنین انسداد دارایی سی شرکت جدید در حوزه بانکی و نفت این کشور، از دیگر موارد تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا است. 
طبقه بندی: اخبار، سیاست،

[ شنبه 22 مهر 1391 ] [ 09:53 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]