تبلیغات
جغرافیا و سیاست - پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام به کار خود پایان داد

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام  با ارائه 60 عنوان مقاله تخصصی در حوزه جغرافیا به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه آذربایجان شرقی، مراسم اختتامیه پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام  با حضور مشاور عالی فرماندهی کل قوا، مقامات عالی رتبه کشوری و استانی و اساتید این رشته در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار گردید.

بیش از یک هزار عنوان مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که پس از داوری، 60 عنوان مقاله به صورت سخنرانی و 250 عنوان مقاله به صورت درج در مجموعه مقالات ارائه شد.

 این کنگره در محورهای جغرافیای سیاسی- نظامی، جغرافیای انسانی - شهری، جغرافیای طبیعی، جغرافیای فرهنگی- فن آوری و تالاب های ایران و دریاچه ارومیه  برگزار شد..

در این کنگره 350 محقق از کشورهای آمریکا، انگلستان، ترکیه، آذربایجان و مالزی و دانشجویان و استادان حوزه جغرافیا از داخل کشور حضور داشتند.

تجلیل از دست اندرکاران کنگره و همچنین خانواده های اساتیدی از جامعه جغرافیای استان که دار فانی را وداع گفته اند از جمله برنامه های اختتامیه این کنگره بود.

 همچنین جغرافیدانان جهان اسلام با ارائه قطع نامه ای 12 بندی در این کنگره اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان این اهانت شدند.

 در این قطعنامه بر لزوم توجه به مواردی همچون تشکیل اتحادیه جغرافیدانان جهان اسلام، تشکیل شورای عالی جغرافیا به ریاست یکی از مقام های عالی کشور،بحران دریاچه ارومیه و  تشکیل خانه جغرافیا در تمامی شهرها  تاکید شده است.

پنجمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام 18 و 19 مهر در تالار وحدت و دانشکده علوم محیطی و معماری دانشگاه تبریز برگزار گردید.

طبقه بندی: اخبار، جغرافیا،

[ شنبه 22 مهر 1391 ] [ 09:53 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]