تبلیغات
جغرافیا و سیاست - اسرائیل: تنها روسیه می‌‌تواند جلوی برنامه اتمی ایران را بگیرد / هشدار روسیه در مورد حمله به ایران

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

رئیس پارلمان اسرائیل در جریان دیدار خود با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مسکو گفت: «تنها روسیه می‌تواند بدون استفاده از فشار یا تحریم‌های فلج‌کننده جلوی برنامه اتمی ایران را بگیرد.»


رئیس پارلمان اسرائیل در جریان دیدار خود با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مسکو گفت: «تنها روسیه می‌تواند بدون استفاده از فشار یا تحریم‌های فلج‌کننده جلوی برنامه اتمی ایران را بگیرد.»

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، رویون ریولین به میزبان خود گفت، روابط نزدیک روسیه با ایران این "فرصت و تعهد" را برای این کشور فراهم آورده که جلوی برنامه اتمی ایران را بگیرد.

وزارت خارجه روسیه این دیدار را تأیید کرده اما از ذکر جزئیات گفت‌وگوهای آن خودداری کرده است.

هشدار روسیه در مورد حمله به ایران

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، نسبت به حمله نظامی به ایران هشدار داد و گفت این اقدام به معنای پایان دادن به روند مذاکرات در مورد برنامه هسته‌ای ایران است .

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، تصریح کرد: "به طور مدام ما تهدیداتی را می شنویم که اگر در برنامه هسته‌ای ایران پیشرفتی حاصل نشود، تنها گزینه‌ای که باقی می‌ماند، استفاده از زور است. ما امیدواریم که این امر هرگز اتفاق نیفتد . "

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، سرگئی لاوروف، شایعات «وحشت‌آفرین» در مورد حمله به ایران را مورد انتقاد قرار داده و گفت: «من نسبت به طراحی چنین سناریوهای وحشتناکی در مناقشه ایران و اسرائیل، هشدار می‌دهم .»

سرگئی لاوروف که تاکنون چندین بار نسبت به حمله به ایران هشدار داده، تاکید کرد که میان همه طرف‌های درگیر در برنامه هسته‌ای ایران و در وهله اول تهران و آژانس بین‌المللی انرژی گفت‌وگو برقرار شود .

وزیر خارجه روسیه که در مسکو با خبرنگاران سخن می‌گفت اظهار داشت که امیدوار است هیچ برخوردی میان اسرائیل و ایران صورت نگیرد چراکه به گفته او «این برخورد، کوتاه‌ترین مسیر برای بی‌اثر کردن تلاش‌هایی است که برای حل و فصل» مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران انجام شده است
طبقه بندی: اخبار، سیاست،

[ شنبه 22 مهر 1391 ] [ 09:59 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]