تبلیغات
جغرافیا و سیاست - آمادگی تهران برای مذاکره با 1+5/ اروپا باید در سیاست هایش بازنگری کند

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه عنوان کرد
آمادگی تهران برای مذاکره با 1+5/ اروپا باید در سیاست هایش بازنگری کند
خبرگزاری فارس: معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای مذاکره با 1+5 تصریح کرد: تحریم ها نمی تواند مواضع اصولی ملت ایران را تغییر دهد و اروپا باید در سیاست خود بازنگری کند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، علی اصغر خاجی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان که به منظور انجام سفری دو روزه و دیدار با مقامات سیاسی و پارلمانی سوئد به استکهلم رفته، صبح امروز (دوشنبه) با خانم "سوسانه" معاون اول رئیس پارلمان سوئد دیدار کرد.

در این دیدار طرفین ضمن ابراز علاقه نسبت به اطلاع از وضعیت پارلمان های دو کشور و همچنین نقش و وظایف آنها، به طرح دیدگاه های خود در این زمینه و همچنین تحولات منطقه ای و بین المللی پرداختند.

خاجی در این دیدار با تشریح انتخابات جمعه گذشته در کشورمان و جایگاه مجلس در ایران، آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت همکاری های عمومی و همچنین موضوعی و نیز پذیرش هیئت پارلمانی سوئد را به طرف مقابل اعلام کرد.

 وی در خصوص موضوع هسته ای تصریح کرد: طبق گزارشات مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران هیچگونه انحرافی از مفاد NPT نداشته و کشورمان آمادگی دارد تا همچون گذشته با بازرسان آژانس همکاری کند.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش طرف سوئدی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران اظهار داشت که رشد تولید ناخالص داخلی ایران طی سال گذشته بیش از 3 درصد بوده و با توجه به رشد اخیر قیمت نفت و افزایش درآمدهای ملی، نیازهای کشور از شرکای آسیایی به خوبی تامین می شود و در این میان ضرر عمده متوجه شرکت های اروپایی است. وی تصریح کرد که تحریم ها هیچگاه نمی تواند مواضع اصولی ملت ایران را تغییر دهد و ضروری است کشورهای اروپایی نسبت به سیاست هایشان در این زمینه، بازنگری کنند.

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه با اشاره به پاسخ سعید جلیلی به نامه کاترین اشتون، بر آمادگی کشورمان جهت آغاز دور جدید مذاکرات با گروه 1+5 تأکید و ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات نتایج مورد نظر طرفین را در برداشته باشد. 
طبقه بندی: سیاست،

[ دوشنبه 15 اسفند 1390 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]