تبلیغات
جغرافیا و سیاست - پكن انعطاف همه طرف‌ها در مذاكرات 1+5 با ایران را خواستار شد

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.


نماینده چین در سازمان ملل در آستانه مذاكرات مسكو میان ایران و 1+5 تاكید كرد كه تنها راه حل مساله هسته‌یی ایران گفت‌وگو و مذاكره است.
منبع : ایسنا
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لی بائودونگ، نماینده چین در سازمان ملل روز سه‌شنبه در نشست كمیته تحریم‌های قطعنامه 1737 شورای امنیت سازمان ملل گفت: چین با توسل یا تهدید به توسل به زور قاطعانه مخالف است و از همه طرف‌ها می‌خواهد از هرگونه اقدام یا حرفی كه می‌تواند به رویارویی منجر شود، پرهیز كنند.

قطعنامه 1737 در سال 2006 به تصویب شورای امنیت رسید و كمیته مربوطه موظف شد بر تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تحت این فصلنامه و دیگر قطعنامه‌های شورای متمركز شده و آنها را زیر نظر داشته باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری شینهوا، این دیپلمات چینی افزود كه كشورش همواره اهمیت زیادی برای این كمیته قایل بود و نقش فعالی در كاركرد این كمیته خواهد داشت و امیدوار است كمیته به انجام وظایف خود مطابق با اصل واقع‌گرایی، احتیاط و توازن ادامه دهد.

لی تاكید كرد كه تحریم‌ها به خودی خود هدف قطعنامه‌های شورای امنیت نیستند، افزود: چین به فشار بیش از حد بر ایران و تحریم‌های یك جانبه علیه این كشور تمایل ندارد.

وی درباره مذاكرات ایران و 1+5 گفت كه پكن امیدوار است همه طرف‌های مربوطه از خود حسن نیت و انعطاف نشان دهند، به نگرانی‌های یكدیگر احترام گذاشته و برای پیشبرد روند دیپلماتیك اقدام و به تدریج اختلاف‌شان را از طریق گفت‌وگو حل كنند.

این دیپلمات چینی همچنین گفت كه «چین از دورهای متعدد گفت‌وگوهای انجام شده، میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران استقبال می‌كند» و هر دو طرف را به تداوم تعامل فعال برای رسیدن فوری به شفافیت درباره نگرانی جامعه بین‌المللی و راه حل دیپلماتیك این مساله ترغیب می‌كند.

وی افزود كه پكن انتظار دارد نشست‌های كارشناسان كمیته تحریم، مطالبات قطعنامه‌های مربوطه را با دقت اجرا كرده و به كار تحت دستور مستقیم، كمیته مطابق با اصل بی‌طرفی، عینیت و استقلال ادامه دهند.

طبقه بندی: سیاست،

[ پنجشنبه 25 خرداد 1391 ] [ 01:12 ب.ظ ] [ hacker games ]

[ نظرات() ]