تبلیغات
جغرافیا و سیاست - به تحریم‌های نفتی سلام می‌کنیم

جغرافیا و سیاست

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جغرافیا و سیاست خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس جمهور در آستانه اول جولای و موعد اعمال تحریم‌های غرب علیه صادرات نفت ایران گفت:باید به تحریم‌های نفتی سلام کنیم مشروط بر اینکه با هم باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی در مراسم روز ملی صنعت و معدن با اشاره به سهم 40 درصدی بخش صنعت و تجارت در تولید ناخالص ملی اظهار داشت: ارزش صادرات غیرنفتی در سال 83 حدود 7.5 میلیارد دلار بود که در سال 90 به 53 میلیارد دلار رسید.

وی با بیان اینکه ایران هفدهمین اقتصاد جهان و در رده 20 کشور برتر اقتصادی دنیا است،تصریح کرد: در بسیاری از موارد در رتبه‌های برتر قرار داریم،در صنعت نفت بیش از 70 درصد از قطعات را داخلی‌سازی کرده‌ایم و علاوه بر این در تولید شیشه نیز از شیشه ساعت تا شیشه هواپیما تولید و صادرات داریم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی اظهار داشت: تحریم‌های شدید نشان دهنده بزرگی ایران است.

وی با اشاره به وقتی که دولت برای حل مشکلات تولید اختصاص داده است، اظهار داشت: من در واقع به عنوان یکی از معاونین وزیر صنعت عمل می‌کنم و اکثر اوقات اداری را بابت امور بخش‌های صنعتی صرف می‌کنیم.

رحیمی تصریح کرد: ما باید به تحریم‌های نفتی سلام کنیم مشروط بر اینکه با هم باشیم.

وی افزود: روزی را به عنوان روز آسایش نداریم و حتی جمعه‌ها و روزهای تعطیل نیز مشغول کاریم،به طوری که اکثر کارهای اداری در روز جمعه انجام می‌شود و بقیه روزها نیز جلساتی بابت پیشبرد کارها و گاهی اوقات بابت کارهای کوچک برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای اختصاص 37 درصد از منابع بانکی به تولید گفت: تا بخواهیم این بانکها را در راه‌ مصالح کشور به صف کنیم می‌بینیم بسیاری از ساختمانهای مرغوب را برای شعب خود گرفته‌اند که منابع لازم برای این ساختمانها از محل افزایش سود تسهیلات تامین می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود. (این گفته رحیمی با تشویق حاضرین همراه شد)

وی با تاکید بر اینکه بانکها باید مصالح کشور را در نظر داشته باشند، اظهار داشت: اجرای طرح میزان به منظور فروش محصولات ایرانی از طریق کارتهای اعتباری باید انجام شود تا به این ترتیب شاهد رونق و خرید تولیدات ایرانی باشیم.

وی ادامه داد: برای تامین صنایع و حل مشکل تولیدکنندگان باید اقدام شود تا بتوانیم بر تحریم‌های ناجوانمرانه غلبه کنیم.
طبقه بندی: سیاست،

[ شنبه 10 تیر 1391 ] [ 02:49 ب.ظ ] [ محمد حسن شاهی ]

[ نظرات() ]